Ricoh GR-1

Martin Klouda

Dobrý den,
měl bych na Vás jednu prosbu. Vlastním kompaktní fotoaparát Ricoh GR-1, který se mi bohužel porouchal. Po konzultaci se servisem Fomei v HK (zástupcem Ricoh pro ČR) jsem se dozvěděl , že je porušená cesta (pásek s elektrickými cestami) mezi objektivem a samotným fotoaparátem a že jsou schopni to opravit výměnou celého objektivu, což by stálo 10.000 Kč. Chtěl bych se zeptat, jestli nevíte o nějakém jiném servisu, kam bych se mohl obrátit.
Děkuji za odpověď

1 komentář u „Ricoh GR-1“

  1. Odpověď redakce

    Možná by byl nějaký – byť i neznačkový servis – schopen přístroj opravit, ale záleží to na tom, aby případně měli k dispozici náhradní díly, což je u GR-1, který je u nás dost málo rozšířen, málo pravděpodobné. V opačném (určitě pravděpodobnějším) případě stejně daný servis skončí u toho, že chybějící díly objedná u tuzemského zastoupení firmy Ricoh…
    Pravděpodobně se nedodávají pouze kontakty (vodiče), ale nejspíše je to servisní komplet s celým objektivem (u takto malých přístrojů je otázka, jestli není objektiv s kontakty jediným montážním celkem). Proto bych možná (pokud tedy vůbec chcete GR-1 dát opravit) doporučil, abyste využil značkového servisu, kde je garantována kvalita provedené opravy, i když je to dost drahá záležitost. Můžete také zkusit dát inzerát (např. do našeho bazaru) na koupi funkční GR-1 nebo poškozeného těla na součástky.

    Milan Sýkora

    Odpovědět

Napsat komentář