Dlouhý objektiv na Minoltu v levné kategorii

Tomáš

Dobrý den. K mé KM 5D bych rád pořídil nějaké delší sklo se zoomem za rozumnou cenu. Spíše pro příležitostné focení, takže nechci investovat příliš mnoho. Rozhoduji se mezi dvěma Sigmami 70-300 z nich jedna má přívlastek APO, Tamronem 70-300 a Minoltou 75-300. Tamron a Minolta vycházejí cenou na polovinu co dražší Sigma (APO). Minolta nemá makro zatímco zbylé tři ano (1:2). Proto se k ní kloním nejméně. Tamron má poměrně dobré uživatelské reference na photographyreview, ale nevím, jak si bude stát s digitálním tělem. Tady v Čechách jsem k němu téměř žádné zkušenosti nenašel. S těmi Sigmami to není o mnoho lepší. Testy jsem žádné neobjevil a pokud jsem zaznamenal nějaké zmínky v diskusích na netu, tak to byly spíše dojmy. Možná jsem ale jen špatně hledal. Nemáte nějakou zkušenost, nebo nevíte o nějakých odkazech, které by moje rozhodování usnadnili. Předem díky.

4 komentáře u „Dlouhý objektiv na Minoltu v levné kategorii“

 1. Odpověď redakce

  Dobrý den, ta Sigma APO 70-300 je opravdu o něco lepší než verze klasická. Tamron by měl být kvalitou někde uprostřed. S Minoltou nemám zkušenost, popis nebudí moc velkou důvěru, výhodou je asi pouze zaručená kompatibilita. Co se týče makra, tak s vlastní zkušenosti se Sigmou upozorňuji, že sice k dispozici je, ale k pořádnému makroobjektivu to má HODNĚ daleko, hlavně je citelná vinětace.

  Navíc si prosím uvědomte, že sice ta Sigma APO stojí víc než neAPO, ale pořád jde o lowend, myslím si, že degradovat poměrně zdařilé tělo KM 5D něčím ještě ošizenějším se mi nezdá rozumné. Ostatně ta cena není dvojnásobná, například na Paladixu je rozdíl 6900:8200, to se mi nezdá až tak drastické.

  Odpovědět
 2. Tamron 70-300

  Zmiňovaného Tamrona vlastním. Jsem s ním velmi spokojen, zejméne kvůli ceně (Fotolab 4.900 Kč). Sice se mi jednou pokazilo vracení clony, ale pak jsem zjistil, že chyba byla v přenosu mězi objektivem a tělem (otřít kontakty lihem). Jinak po více jak dvou letech bez problémů.
  Kraken

  Odpovědět
 3. Tamron

  Na servru www. FotoAparát.cz v galerii se najde pár snímků pořízených KM 5D+Tamron 70-300,přijdou mi velmi zdařilé.Doporučuji hledat ve fotogalerii v kategorii”fotoaparát”.Sám vlastním Tamron 200-400 s analogem Minolta a nic světoborného…

  Odpovědět

Napsat komentář