Telekonvektory Kenko k Nikonu D70

Pat

Dobrý den, zajímalo by mě, zda-li telekonvektory Kenko Telekonvertor 1,4x Teleplus Pro 300 (C/M/N) nebo Kenko Telekonvertor 1,5x S.H.Q. (M/N/P) je kompaktibilní s nikonem D70 a především s objektivem Nikon 70-300mm f4,5-5,6 G AF Zoom, kde s použitím telekonvektoru je zajištěn normální chod AF. Děkuji za brzkou odpověď.

1 komentář u „Telekonvektory Kenko k Nikonu D70“

  1. Odpověď redakce

    Bohužel, s uvedenou kombinací nemáme žádné zkušenosti. Můj osobní názor je však ten, že telekonvertor by se měl používat pouze v odůvodněných případech, kdy nelze efektivně použít delší ohnisko. Každé použití telekonvertoru totiž snižuje světelnost, schopnost automatického ostření a může ovlivnit i kvalitu výsledného snímku. Můj názor je ten, že by se telekonvertor měl používat pouze na objektivech s konstantní a vysokou světelností (tj. nejlépe f/2,8 v celém rozsahu, max. f/4). Dále doporučuji používat konvertory tak, jak je doporučil (tj. zkonstruoval) výrobce optiky. Pokud chcete dosáhnout opravdu maximální kvality, je vhodné používat originální konvertor, který výrobce pro použití s daným objektivem určil. Je to samozřejmě otázka peněz, to nepopírám.

    Abych to nějak uzavřel, na Vámi zmiňovaný objektiv bych osobně nedoporučoval žádný telekonvertor. Objektiv má už sám o sobě relativně nízkou světelnost a nepatří mezi objektivy, ke kterým by výrobce nějaký konvertor vůbec plánoval. U Nikonu jdou originální konvertory např. nasadit pouze na profesionální AF-S objektivy – a jistě k tomu je důvod.

    Odpovědět

Napsat komentář