Olympus 750 – pokažená uzávierka

Lubo

Dobrý deň,
neviem si poradiť, tak píšem vám…
Mám Olympus 750 a padol mi na zem, nie moc … ale neotvára sa mi uzávierka… A potrebujem to nejak “sfunkčniť” (rozobrať a opraviť), či by nebol niekde nejaký návod na niečo podobné. Opravovať mi to v žiadnom fotoservise nechcú… (že mám radšej kúpiť nový, že je to 10 hodín roboty…)
Takže poterboval by som poradiť, ako na to.
Ďakujem

3 komentáře u „Olympus 750 – pokažená uzávierka“

  1. Odpověď redakce

    Obávám se, že servisní manuál nikde nenajdete. A i kdybyste ho našel, nebude moc platný, protože pravděpodobně budete potřebovat nějaký ten náhradní díl, možná speciální nástroje a určitě (pokud se jedná o opravu závěrky, jsou třeba vždy) také diagnostické přístroje pro ověření správného chodu závěrky a měření světla. Kromě toho je Váš přístroj vybaven tzv. Live-čipem (lze se stále dívat před objektiv pomocí LCD), což znamená, že závěrka je elektronická a mechaniky tam mnoho nebude (závěrka se neotevírá, neboť tam žádné takovéto mechanické zařízení vlastně není, to by nemohl fungovat LCD hledáček). Po rozebrání přístroje pravděpodobně nebude na první pohled vidět žádná zjevná porucha, jako by tomu mohlo být u mechanického přístroje.
    Myslím, že tuto opravu doma provést prakticky nelze. Servis je samozřejmě možný (a myslím, že by se nějaký našel), ale 10 hodin práce je dost střízlivý odhad. Když si uvědomíte, že běžná cena 1 hodiny práce ve fotoservisu je cca 500 korun (nepočítaje náhradní díly!), pak doporučení, abyste koupil jiný přístroj, je celkem rozumné, oprava se skutečně vzhledem k ceně nevyplatí. Pokud vím, tak C-750 má 4 MPix; za cenu jeho opravy pořídíte nový podobný přístroj, nebo stejný ještě levněji v bazaru.

    Milan Sýkora

    Odpovědět

Napsat komentář