Zobrazenie histogramov.

Čeněk Duben

Dobrý deň,
v prehliadači od Canonu “Zoom browserEx”pri
označenej foto sa zobrazí histogram,ktorý signalizuje málo kontrastnú scénu-zľava aj sprava nezačína od okrajov.Keď dané foto otvorím v PS aby som cez úrovne nastavil čierny a biely bod zistím,že nie je čo upraviť,pretože v histograme zobrazenom v úrovniach vyzerá scéna v poriadku.
Opačne,ak upravím nejaké foto v prehliadači od Canonu funkciou auto contrast,a takto upravené otvorím v PS,v histograme úrovní ukazuje vypálenú bielu.
Môžte načrtnúť kde je problém,resp.čo prenastaviť a ako,alebo ktorý z histogramov brať v úvahu ?
Ďakujem Vám za odpoveď .

1 komentář u „Zobrazenie histogramov.“

  1. Odpověď redakce

    Ano, už jsem si toho také všimla, že histogram, který ukazuje fotoaparát, respektive ZoomBrowser a ten, který se ukazuje v úrovních ve Photoshopu vypadá každý jinak. Proč tomu tak přesně je ale nevím. Nemusí to ale být nutně chyba. Tři kanály lze do jednoho histogramu zkombinovat různě. Lze třeba vzít hodnoty bez ohledu na to, jakému barevnému kanálu přísluší, nebo lze nejdříve spočíst nějakým způsobem jas každého pixelu a vytvořit histogram jasu apod. Kterým histogramem se budete řídit, záleží na vás. Mně osobně vyhovuje provádět úpravy spíš ve Photoshopu, kde mám větší kontrolu. Můžete si tam například i nastavit, jak moc budou funkce Auto Contrast a Auto Levels ořezávat ve světlech a ve stínech. Pokud se mi podaří vypátrat, jak to přesně s těmi histogramy je, dám vědět.

    Odpovědět

Napsat komentář