Revuenon

Radek Mráz

Dobrý den,
po dlouhé době jsem objevil objektiv na kinofilmovou Mamiya ZE. Je to zoom Revuenon 80-205 mm f/4,5. Nevím ale co je to vůbec za výrobce, nenašel jsem o něm žádné informace a váhám, zda se vyplatí do něj investovat či čekat, až se někdy objeví originál. Rád bych znal Váš názor.
Děkuji Mráz

1 komentář u „Revuenon“

 1. Odpověď redakce

  Objektivy Revue nejčastěji vyráběla (resp. vyrábí) firma Cosina, některé zakázky pro značku Revue dělal i východoněmecký kombinát Pentacon. Objektiv, o němž se zmiňujete, bude odhadem tak 20 let starý a vyrobený nejspíše v Asii, Pentacon pro Revue dělal jen objektivy se závitem M42.
  Těžko říct, zda do něj investovat – originálu se nemusíte dočkat třeba vůbec nikdy. Objektivy Revue těžko hodnotit, protože pomalu každou sérii vyráběl někdo jiný, ale v naprosté většině mají poměrně kvalitní celokovovou konstrukci a dobrou optickou kvalitu, určitě lepší než dnešní nejlevnější plastové AF objektivy.
  Domluvte se s bazarem nebo majitelem, zda by bylo možno poskytnout nějakou záruční dobu (týden by mohl stačit), objektiv vyzkoušejte a bude-li se vám zdát v pořádku, pak si ho pořiďte. Tento bajonet je opravdu v naší zemi spíše raritní záležitost….

  Milan Sýkora

  Odpovědět

Napsat komentář