Objektiv EF 100mm f/2.8 Macro USM

hommerp

zdravim, uvažuji na koupí makro objektivu Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM. Na firemnich stránkách však uvádějí na vnitřní ostření minimální zaostř. vzdálenost 1,5m což se mě ku měřítku 1:1 zdá neudržitelný. Je tato vzdálenost opravdu pevně daná, nebo se např. někde něco přepne a pak si mohu vyfotit brouka 1:1 ze 20cm ? Děkuji za odpověd, popř.doporučení něčeho lepšího (na D350)

2 komentáře u „Objektiv EF 100mm f/2.8 Macro USM“

  1. Odpověď redakce

    Buď je na stránkách, na které jste se díval, chyba, nebo jste špatně četl. Podle specifikací na stránkách Canon USA je nejkratší zaostřitelná vzdálenost 31cm, měřeno od roviny filmu (což poskytuje pracovní vzdálenost asi 15cm). Starší ne-USM verze objektivu, kterou mám doma, má přepínač, který umožňuje omezit rozsah ostření na 1,5m a více, čímž se výrazně urychlí práce autofokusu v situacích, kdy se nefotí na blízko. Hádám, že tato novější verze ho má také.

    Odpovědět
  2. Canon 100/2,8 USM

    Tento objektiv vlastním a můžu konstatovat, že fotí na výbornou. Do 3m se dá dost dobře používat na portréty a co se týče makra je to prostě paráda. K těm vzdálenostem – má přepínání 0,31-nekon. a 0,48-nekon. s USM ostří rychle a přesně. Fotím jen amatérsky, ale věřím, že s tímto objektiven musí být spokojen i profesionál.

    Odpovědět

Napsat komentář