Objektivy

Přemysl Švach

Dobrý den,
jsou objektivy Sigma 18-50 mm a 70-300 mm vhodné pro Nikon D 50?Jedná se mě o to, že objektivy dodávané v doube kitu s Nikonem D 50(18-55, 55-200 mm) jsou s plastovým bajonetem. Mám obavu, že plastový bajonet se časem opotřebuje.Sigmy mají bajonet kovový, ale zase nevím, zda jsou v souvislosti s užitím k tělu D 50 tak vhodné jako kitové Nikkory.(případně, jaké zvolit nejvhodnější objektivy v cenách uvedených objektivů?)
Můžete mi poradit ?
Můžete prosím také nějak shrnout pro a proti u Nikon D 50 v double kitu a Olympus E 500 v double kitu?Rozhoduji se mezi těmito dvěma zrcadlovkami.Bohužel si je nemohu “osahat”, proto zkouším sehnat info kde se dá.
Děkuji.
Švach

1 komentář u „Objektivy“

 1. Odpověď redakce

  Vezmu to postupně:

  a) opotřebení plastového bajonetu je zanedbatelné a Vaše obavy jsou dány spíše reklamou v časopisech nebo pojetím některých recenzí než opravdu reálnou možností “opotřebení”. Navíc není plast jako plast, odolnost moderních typů plastů nelze srovnávat s běžnými materiály používanými třeba v interiérech. Sám jsem měl řadu let objektivy s plastovým bajonetem bez jediného problému, tělo zrcadlovky mělo bajonet kovový. Pokud Vás trápí jen toto, pusťte tento “problém” z hlavy.

  b) u Nikonu jsou obecně dodávány lepší setové objektivy než u Canonu, to je obecně známý fakt, takže jejich výměna mi přijde poměrně zbytečná. Samozřejmě, pokud nechcete varianty se základním clonovým číslem 2.8.

  c) Příznivci Olympusu mě budou čtvrtit, ale tato značka v podstatě nikdy nebyla konkurencí dvou největších rivalů jako jsou Canon a Nikon co se kvality obrazu týká. Pokud nemáte k Olympusu nějaký konkrétní důvod, volte Nikon.

  Začínám to psát nějak moc často, nicméně pro jistotu zopakuji: “Je to jen můj osobní názor, rozhodnout se musíte Vy sám”.

  Přeji hezký den,

  Jan Hlinák

  Odpovědět

Napsat komentář