Nikon .80-400mm f/45-5.6D ED VR AF Zoom-Nikkor

sarka

Dobry den.Chtela bych se zeptat na zkusenosti s teleobjektivem Nikon 80-400mm f/4.5-5.6D ED VR AF Zoom-Nikkor(na ceskych strankach jsem nenasla zadnou nezaujatou recenzi).Hlavne jake ma zaporne stranky,a zda nejsou prevazujici.Prece jen stoji dost penez.Na jednom fotoserveru psali ze Nikon by mel uvest novou verzi tohoto objektivu,nevite co je na tom pravdy.Velmi vam dekuji za odpoved.

1 komentář u „Nikon .80-400mm f/45-5.6D ED VR AF Zoom-Nikkor“

  1. Odpověď redakce

    U tohoto objektivu vidím za hlavní nedostatek absenci rychlého ultrazvukového ostření. Popravdě řečeno mi u takto drahého objektivu a relativně moderního skla připadá ostření z těla jako značný přežitek.

    Po optické stránce je ale slušný, vím o pár lidech, kteří si tento objektiv koupili k novému Nikonu D200 a reakce jsou poměrně spokojeni. Celkově si myslím, že záporné stránky určitě nepřevažují, v tom můžete být bez obav.

    Jiná věc ale je, že si neodpustím poznámku, že již poměrně letitý Canon 100-400 IS L je stále v této třídě nepřekonaný a i Nikonisté vesměs připouštějí, že by ho před vámi poptávaným 80-400 VR upřednostnili…

    Odpovědět

Napsat komentář