minolta vs tamron

Marek

Který z následujících objektivů byste vybral pro tělo 7D:
Minolta AF 28-75mm f/2.8 D (cca 12.000)
nebo
Tamron AF 28-75mm f/2.8 SP XR Di (ca 10.000)?
Uvažuji použití i pro makro, kvůli tomu zřejmě vypadla Tokina AT-X 287AF PRO SV (cca 10.000) – předpokládám, že to nebyla chyba.
Případně navrhněte jiného favorita.
Děkuji

3 komentáře u „minolta vs tamron“

 1. Odpověď redakce

  Když se podíváte na specifikace obou Vámi zmíněných objektivů, nabudete dojmu, že je to naprosto totéž – oba mají 16 čoček ve 14 skupinách, shodnou nejmenší zaostřovací vzdálenost 33 cm, maximální clonové číslo je u obou f=32, stejný závit filtru 67 mm, jen vnější rozměry se malinko liší díky jiné povrchové úpravě (Tamron je o 2 mm kratší). Je až s podivem, jak jsou si objektivy podobné – můžete se o tom přesvědčit zde:
  http://www.tamron.com/lenses/prod/2875mm_lg.asp
  http://www.dynax5d.com/5d_en/guide03.html#1

  Neuděláte chybu nákupem ani jednoho objektivu. Volil bych ale spíše Minoltu, tedy originál, protože tam nehrozí žádné problémy s kompatibilitou ani u budoucích modelů těl (DSLR s bajonetem Minolta hodlá vyrábět Sony). Berte to však jen jako můj osobní názor, “tíha volby” stejně zůstane na Vás.
  Dalším objektivem podobného druhu i ceny je Sigma:
  http://www.sigma-foto.cz/sigma-katalog/28-70-mm-f2-8-ex-dg/

  Tokina je velmi dobrý objektiv plně kovové konstrukce, ale má minimální zaostřovací vzdálenost 70 cm, kromě toho je velký a těžký a průměr závitu pro filtr je 77 mm – to jsou asi důvody, proč jste ho nezahrnul do užšího výběru. Opticky je vynikající, na makro se ale opravdu nehodí, to máte pravdu.

  Jestli se ale chcete věnovat makrofotografii, určitě uvažujte nad makro-objektivem, ten totiž nenahradí nic. Jinak se domnívám, že všechny uvedené objektivy jsou plně srovnatelné, o čemž mimochodem svědčí i jejich podobné ceny.

  Milan Sýkora

  Odpovědět

Napsat komentář