canon 28-105 3,5-4,5

Kryspin

Zdravim! :o)

Mam nabidku ke koupi objektivu canon 28-105 F3,5-4,5 za 5000kc. Kdyz jsem hledal na netu cenu tak mi to vyhodilo typy usm a II usm a tak sem se chtel prosim zeptat:

1) Je pro me koupe vyhodna (prosim napiste pro oba :o) Neznate cenu za novy objektiv?
2) Jaky je rozdil mezi usm a II usm? Co to znamena vim
3) Je mi jasne ze bude dobry zejmena na spol. akce kvuli USM a zoomu, ale jelikoz jsem chudy fotograf :o) a nemam mnoho objektivu (jeste sigmu 70-300 jako telatk ;o), tak budu moci s nim fotit i prirodu, zver, makro, krajiny apod? :o)

Dekuji za vase zkusenosti a odpovedi, ci rady :o)
MOc dik. Kryspin

1 komentář u „canon 28-105 3,5-4,5“

  1. Odpověď redakce

    Dobrý den,

    tento objektiv byl jako základní objektiv pro kinofilmové tělo naprosto pohodový a opticky vynikající. Měl jsem ho a v klidu doporučuji. Cena mi přijde relativně vysoká, nicméně pokud je nepoškozený, v klidu bych ho koupil.

    Rozdíl mezi verzí I. (neoznačena) a II. je pouze v počtu lamel clony, první má 5 lamel, druhá 7. Viz http://www.canon.com/camera-museum/camera/lens/f_lens.html. Tj. druhá verze by měla mít nepatrně odlišné podání míst mimo hloubku ostrosti nebo jasných bodů mimo hloubku ostrosti.

    Objektiv se nevyrábí a byl nahrazen plastovým 28-105mm f/4,5-5,6, což je poněkud jiná kategorie.

    Váš závěrečný dotaz je rozporuplný – příroda, zvěř, makro, krajina – to jsou různé a dost odlišné žánry. Pro krajinu a běžnou fotografii bude objektiv v pohodě, na makro samozřejmě není.

    Přeji hezký den,

    Jan Hlinák

    Odpovědět

Napsat komentář