Canon 50/1,8

Véna

Prosím o radu. Múžete mi poradit jak je na tom opticky Canon EF 50/1,8, vím že to nebude asi nic extra, ale na 1,4 Canon nemám zatím dost prostředkú a padesátka by se mi hodila. Chci vědět jestly by byla koupě takového skla krok vpřed nebo zpět. Doposud mám v tomto ohnisku pouze setové skla. Děkuji za odpověď.

1 komentář u „Canon 50/1,8“

  1. Odpověď redakce

    Canon EF 50mm f/1,8 je po stránce optiky překvapivě dobrý. Podle MTF testů na photodo.com je jen nepatrně horší než EF 50mm f/1,4. Setové zoomy kvalitou kresby hravě předčí, ve své cenové kategorii prakticky nemá konkurenci. Jeho slabou stránkou je mechanická stavba – plastový plášť i bajonet (což ale na druhou stranu díky jeho malým rozměrům a váze až tak moc nevadí), AF poháněný pomalejším hlučnějším mikromotorem (ne USM), velmi tenký kroužek manuálního ostření umístěný na konci objektivu, který se špatně chytá, chybí stupnice vzdálenosti.

    Tyto poznámky se týkají stávající verze II. Tu a tam se v bazaru dá koupit verze I, která některé z těchto nedostatků nemá, ta je ale právě proto je velmi vyhledávaná a k dostání jen zřídka. Pokud ho chcete jako doplňkový objektiv pro občasné použití, např. pro situace, kdy je málo světla nebo kdy vám maximálně záleží na ostrosti kresby, tak ho můžu doporučit, pro tyto účely je výborný. Pokud to má být váš hlavní objektiv, tak jeho mechanická stavba může být problém.

    Odpovědět

Napsat komentář