Blesk

Berbr

Dobrý den, mám foťák Panasonic FZ30 a sháním k němu blesk. Líbí se mi blesk Metz 44-M2, ale nevím, zda bude kompatibilní a zda využiji popisované automatické funkce blesku a zda je dodáván s redukcí na trento typ foťáku. Popřípadě zda mi můžete doporučit jiný blesk.
Děkuji za odpověď.

5 komentářů u „Blesk“

  • metz 44

   Tak to si určitě užíváte plnými doušky těch krásných funkcí blesku – blesk si sám z těla foťáku zjistí aktuální ISO, aktuální nastavenou clonu, aktuální ohnisko, podle ktérého se automaticky motor-zoomem nastaví hlava blesku, určitě taky často používáte synchronizaci na druhou lamelu závěrky a co teprve to vymakané TTL měření!! No nemám pravdu?

   Víte já Vám to řeknu tak: Váš blesk je Mercedes, ale Váš foťák má řidičák jen na trabant…

   Kombinace pochopitelně funguje bez problému, ale je to kombinace k ničemu!

   Odpovědět
 1. nekupujte to

  Stáhněte si manuál k 44 MZ-2, zde:

  http://www.metz.de/en/service_support/service/bedienungsanleitungen/download.144.pdf

  Na začátku každé jazykové mutace v manuálu je uvedená přehledná tabulka funkcí, které Vám blesk umožní s tím či oním adaptérem. Vzhledem k tomu, že FZ30 budete používat pouze standardní patičku se středovým kontaktem, budete mít k dispozici celkem 5 funkcí z celkových více jak 20ti! Zkrátka a dobře: ty funkce, kvůli kterých stojí za to ten blesk mít Vám nebudou dostupné, protože blesk přes středový kontakt nemůže s tělem FZ30 inteligentně komunikovat.

  Pořiďte si raději Metz 36 M-1:

  http://www.metz-foto.cz/metz-katalog/mb-36-m-1/

  Práce s ním bude naprosto obdobná jako s 44 MZ-2. 44 MZ-2 Vám oproti tomuto, řádově o 4 tisíce levnějšímu blesku, neumožní na FZ30 ani jedinou výhodu navíc.

  Dost mě udivuje vsktuku “odborné” poradenství Paladixu (o příspěvku nade mnou ani nemluvím) – ano, klidně si to kupte, ono to fungovat bude – tomu říkám dobrá rada nad zlato!

  Odpovědět

Napsat komentář