Telekonvertor na KM A200

Vladimír Báňa

Dobrý den,
mám Konicu Minoltu A200 a uvažuji o koupi telekonvertoru (ACT-100), který prodlužuje ohniskovou vzdálenost objektivu 1,5×. Bohužel tato firma přestala vyrábět a nemůžu tento konvertor nikde sehnat. Proto bych se chtěl zeptat, jestli je možné sehnat alternativní telekonvertor. V obchodech jsem viděl spoustu předsádkových čoček, ale nemám odvahu si je koupit, protože tam se zvětšení udává v dioptriích. Navíc v nastavení foťáku musím zadat, jestli jsem použil tele, nebo širokoúhlou předsádku. A taky bych se chtěl zeptat, jestli ono nastaveni ve foťáku při použití těchto periferií může mít vliv na výslednou fotografii.
Děkuji za odpověď

1 komentář u „Telekonvertor na KM A200“

 1. Odpověď redakce

  Pravděpodobně jste viděl předsádkové čočky pro makrofotografii, které zkracují nejmenší možnou vzdálenost, na níž lze objektiv zaostřit – u těchto předsádek se udává mocnost v dioptriích. To ale není to, co potřebujete, protože to není telekonvertor – ten prodlužuje ohniskovou vzdálenost objektivu a spíše minimální zaostřitelnou vzdálenost prodlužuje (ne vždy). Na fotografii má vliv hlavně optická kvalita použitého příslušenství; konkrétně A200 a její menu neznám, tudíž v tomto směru poradit nedokážu.

  Místo originálního telekonvertoru můžete zkusit pořídit telekonvertor Soligor, který má stejná technická data jako ACT-100, který nový už asi opravdu nepořídíte. Otázkou je optická kvalita, ovšem s tím nemám žádnou zkušenost. Produkty Soligor by mělo být možno koupit i u nás, případně je objednat.
  https://secure.soligor.com/index.php?id=5&backPID=428&L=1&tt_products=6807&L=1

  Milan Sýkora

  Odpovědět

Napsat komentář