Nikkor set 18-70 vs 18-135

jana

Dobrý den,
chtěla bych si zakoupit zrcadlovku Nikon se setovym objektivem, jen nevím se kterym; lákal by mě ten větší rozsah, ale mám strach, že se jedná o horší objektiv vzhledem k tomu, že cena setu je stejná.
Nezlobte se, prosím, že vás zdržuju s takovymi hloupostni, ale nikde se mi srovnání nepodařilo najít. Co se vám zdá jako výhodnější?
Velice děkuji za odpověď,
Jana Králová

2 komentáře u „Nikkor set 18-70 vs 18-135“

 1. Odpověď redakce

  Objektiv Nikkor 18-135 je zcela nový objektv a zatím ho jistě moc lidí nemá (na stránce Nikonu je datum uvedení do prodeje “září 2006”). Je ale vybaven ultrazvukovým (tedy rychlým a zcela tichým zaostřováním) a také nízkorozptylovými členy ED. V zásadě ale jde o objektiv stejné třídy jako 18-70 DX, který je velmi dobrý a mezi setovými objektivy nemá moc konkurentů (poměrem cena / výkon určitě ne). Nikkor 18-135 jistě nebude špatný, protože dnes firmy totální propadáky neuvádějí, na to je konkurence moc veliká.
  Spíše se zamyslete nad tím, jestli chcete univerzálnější objektiv (možná o něco kompromisnější než 18-70, ale neřekl bych horší), nebo jestli chcete objektivy častěji měnit. Ani s jedním však neuděláte chybu, toho se nebojte.
  Kdybych si nyní kupoval DSLR, o 18-135 bych vážně uvažoval.

  Milan Sýkora

  Odpovědět

Napsat komentář