Tokina ATX 100/2.8 Macro + Nikon F75

Filip

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat: mám fotoaparát Nikon F75 a objednal jsem si k němu makro-objektiv Tokina ATX-Pro 100mm f/2.8 AF Macro, ale pokud připojím daný objektiv, nejde mi automatické zaostřování, píše mi to “error”, bohužel nemohu najít manuál k fotoaparátu, a tak bych potřeboval poradit.

Děkuji předem,
Filip Zeman

3 komentáře u „Tokina ATX 100/2.8 Macro + Nikon F75“

 1. Odpověď redakce

  Pokud se přístroj s jiným objektivem chová normálně, pak bude chyba v Tokině; je plně kompatibilní, takže půjde o nějakou závadu.
  První, co bych zkusil, je otření kontaktů na bajonetu objektivu; použijte čistý líh nebo isopropanol a nechte pořádně zaschnout. Pak vyzkoušejte znovu. Připomínám, že přístroj musí být při výměnách objektivů vypnutý!
  Pokud toto nepomůže, pak objektiv reklamujte.

  Z této stránky lze stáhnout anglický návod k F75:
  http://www.nikon.com.sg/productitem.php?pid=191-11927fbb35

  Milan Sýkora

  Odpovědět
 2. Děkuji moc za odpověď

  Tak jsem na to přišel sám nakonec, teda spíše dle manuálu, našel jsem skoro ztracenej manual k F75, a vyhledal jsem error, šlo o to , že se musel zaaretovat objektiv s nastasvenou největší clonou. Jelikož jsem měl jen setový objektiv,který neměl clonový kroužek, nedošlo mi to.

  Jinak děkuji moc za odpověď, jsem velmi rád že to nebyla chyba na straně Tokiny, ale jen na mé straně – hold lidský prvek není vždy neomilný.

  Mějte se , a čau Filip

  Odpovědět
  • Děkuji moc za odpověď

   Tak to je jiná – na displeji jste určitě měl “FEE –“; kdybyste byl napsal přesně tuto hlášku, bylo by hned jasnější, odkud vítr fouká…
   Hlavní je, že se problém vyřešil…

   MS#

   Odpovědět

Napsat komentář