Nikon D50+18-55 AF-S + 55-200 AF-S

Milan H.

Mám zájem o koupi Nikona D50 v tomto setu. Fotografuji sport, závody motocyklů, rally apod. Dosud jsem měl Praktiku na kinofilm + 200 + 135 mm teleobjektivy. Fotky byly na slušné úrovni, pro potřeby jezdců i pro vydání v novinách a časopisech. Přestal jsem před 4 roky a nyní bych chtěl pokračovat s dig. zrcadlovkou, se kterou nemám žádné zkušenosti. Umožní mi tento set od Nikonu pořizovat kvalitní foto z těchto sportů?

2 komentáře u „Nikon D50+18-55 AF-S + 55-200 AF-S“

 1. Odpověď redakce

  Určitě Vám D50 umožní kvalitní fotografie s akčními náměty – objektivy AF-S jsou rychlé, vybavené SWM (ultrazvukovým) motorem, AF je tichý a vcelku spolehlivý.
  Jistě by se daly najít rychlejší a výkonnější přístroje, stejně jako objektivy, ale pokud je set D50 + 2 objektivy v té ceně, kterou jste ochoten zaplatit, pak asi moc konkurentů nenajdete. A pokud jste byl schopen fotografovat sport i s manuální Praktikou, což je kvůli své konstrukci logicky nepoměrně pomalejší přístroj, pak Vám to s D50 půjde velmi dobře (AF je velký pomocník, kterého oceníte jen v případě, že ho vyzkoušíte).
  Až se vyrovnáte s dílčími odlišnostmi ve způsobu práce s AF přístrojem, myslím, že toho vyfotografujete nejen více, ale možná i lépe (nic proti Praktikám!).
  Zde se můžete podívat na snímky motosportu fotografované Vámi vybranou technikou:
  http://www.photoextract.com/cs/foto/uzivatel/813-dusan-belica/

  Milan Sýkora

  Odpovědět
 2. D50 + seťáky

  Nedoporučuji Vám tuto sestavu. Oba seťáky jsou málo světelné. Tělo budiž, ale skla ne. Radši investujte do Sigmy 70-200/2,8 nebo něčeho podobného. Nenapadlo Vás, že cena za tolik věcí je podezřele nízká? On výrobce dobře ví, proč. Obzvlášť při fotografování dlouhým ohniskem, kdy je světelnost už kolem f5,6 a úhel záběru velmi malý, neuděláte auto ostré, i kdybyste se rozkrájel.
  Úpřímně řečeno, když si čtu kolikrát ofociálni odpovědi, mám pocit, že to psala chytrá horákyně. Ani na voze, ani pěšky, ani oblečená ani nahá, ani ve dne, ani v noci. Chcete-li fotit sport, MUSÍTE mít vysokosvětelný objektiv a to po celé délce zoomu.

  Odpovědět

Napsat komentář