grafická karta

Miroslav Kočiš

Dobrý večer,
chcem Vás poprosiť o rdu pri kúpe grafickej karty, ktorá by bola takpovediac predurčená na prácu s fotografiami. V súčasnosti už nemám prehľad v ponúkaných značkách a modeloch.
Pri CRT monitore uvažujem o značke EIZO prípadne iiyama, to slabšie riešenie vidím vo Philipse.

Ďakujem za radu
Miroslav Kočiš

2 komentáře u „grafická karta“

 1. Odpověď redakce

  Svůj dotaz byste spíše měl směřovat na prodejce grafických karet, protože my se zabýváme fotografií jako oborem, nikoli hardwarem.
  Já osobně cca 1,5 roku používám grafickou kartu ATI Sapphire Radeon 9250 256 MB RAM AGP 8×, kterou mi poradili při sestavování počítače; pro hry apod. není úplně nejvhodnější, pro statickou grafiku naopak byla doporučována z mnoha zdrojů. Jsem s ní zcela spokojen.
  V současné době je vhodnější investvoat do grafiky se slotem PCI-express (ovšem musí jím být vybavena základní deska Vašeho PC).
  Eizo i iiyama jsou velmi dobré značky, stejně jako monitory s obrazovkou Sony Black Trinitron FD (používám CRT monitor IBM P275 21″ právě s touto obrazovkou a jsem jím stále nadšený…). Philips bych si velmi dobře rozmyslel, slyšel jsem na jejich monitory reakce spíše negativní.

  Milan Sýkora

  Odpovědět
 2. výběr grafiky

  Pro prácci s fotografiemi a při použití kvlaitního displeje (Eizo atd.) se mi velmi osvědčil MAtrox P650. Některé obrázky vypadají jak živé, člověku by se na ně chtělo šáhnout, tak jspou verohodné. Matrox je špička v 2D, ale slabá na hry. A o to jde.

  Odpovědět

Napsat komentář