Čím lepit?

Pavel Petřík

Vážený pane,
EOS 300(analog) mi šťastně vyklouzl z brašny a
dopadl tak,že naštěstí praskla jen jedna strana držáčku výklopného blesku. Pokus o slepení
vteřinovým lepidlem Loctite se nezdařil. Poradíte mi, jaké lepidlo by slepilo tento plast?Děkuji Pavel Petřík

2 komentáře u „Čím lepit?“

 1. Odpověď redakce

  Vteřinová lepidla na umělé hmoty zpravidla nefungují, můžete zkusit modelářská na kity (ale ty už také nejsou, co bývala) nebo “amatérská”.

  To jest najít ředidlo, které ten plast leptá, bývá to aceton, občas fungoval i odlakovač na nehty. Vyzkoušejte někde na kousíčku plastu, kde to nevadí. Pokud po doteku, stačí napustit štětičku na čištění uší, zanechává matnou stopu (po pár vteřinách) a když sáhnete prstem, přilepíte se, je vyhráno. Pak se napatlají obě části lomu, chvíli se počká, až jsou naleptány a pak se přitisknou proti sobě. Necháte odležet do vypaření ředidla, alespoň pár hodin a pak se pomodlíte, aby to drželo. 🙂

  Nebo lze vzít tenčí drátek, zevnitř ho nahřát pistolovou pájkou a zatavit do obou částí proti sobě. To už je ale dost drsné řešení, po pravdě nevím, jestli je to termoplast (tedy teplem měkne a dá se spojit) nebo termoset, který jen doutná a ani se nehne.

  Případně lepox a spojit obě části tenounkým zdrsnělým plíškem z plechovky.

  Takže taková rada-nerada, zkuste to, snad to pomůže.

  Přeji hezký den,

  Jan Hlinák

  Odpovědět
 2. Lepení plastu.

  Pokud si na to troufnete, tak doporučuji vyfrézovat kolmo na lom tenkou drážku na obě strany, ale ne skrz. Do ní pod lepox utopit kousek špendlíku (bacha, špatně se zkracuje – je tvrdej)

  Odpovědět

Napsat komentář