Canon 350D vadné fotky

Malá Vladimíra

Mám otázku na kterou marně hledám odpověď, vlastním nový 30.6.2006 zakoupený Canon 350D, u kterého se mi při “vysypání” fotek do PC některé fotky znehodnotí (2v jedné, polovina fialově exponovaná, šedý pruh v jedné pětině fotky atd. viz mail odešlu dnes večer). Pokud “vysypání” zopakuji, znehodnotí se jiné, původní jsou ok, nebo se podaří na několik pokusů “vysypat” všechny. Bohužel při kopírování do archivních souborů se u některých neporušených fotek uložením vada náhodně ukáže. Kartu vždy formátuji. Prodejna mi vyměnila kartu Pretek za Kingston, marně. Nikdo mi není schopen říct, zda je to vada karty nebo fotoaparátu, navíc bez jakékoliv snahy mi s tímto problémem pomoci. Děkuji předem za jakoukoliv odpověď.

1 komentář u „Canon 350D vadné fotky“

 1. Odpověď redakce

  Dobrý den,

  nepíšete, jestli stahujete fotky přímo z fotoaparátu (pak by mohl být vadný kabel nebo USB jednotka ve foťáku) nebo používáte čtečku (pak by mohla být vadná i čtečka). Nepíšete, jestli jsou fotky vždy pokažené, pokud je stahujete jiným způsobem na jiném počítači (mohl by být totiž vadný i počítač, jeho USB jednotka, operační systém nebo SW pro zpracování obrázků). Prostě a jednoduše může být závad celá řada a je potřeba je vylučovací metodou postupně odstraňovat, až dojdete k té pravé. Pokud zjistíte, že je vada ve foťáku, tak Vám pomůže pouze autorizovaný servis Canon. Pokud je vada v počítači, čtečce, kabelech nebo příslušenství, tak se musíte obrátit na jejich dodavatele. V kartě to asi nebude, pokud se to chová stejně na Pretecu i na Kingstonu, tak zkuste buď rovnou servis Canonu nebo např. jiné stahování, jiným programem, jiným způsobem na jiném počítači. A uvidíte.

  Jinak “šedé pruhy” jsou typickou ukázkou neúplného JPEG souboru, tj. bych příčinu hledal opravdu někde na USB rozhraních, popř. souborových systémech.

  S pozdravem

  Pavel Pola

  Odpovědět

Napsat komentář