Previjanie filmu v klasickej zrkadlovke

owl

Zdravim Vas. Mam novu zrkadlovku canon EOS 30V. V navode som nasiel ako nastavit previjanie filmu do kazety pokial nie je plne exponovany, tak ze mu ostane trcat kusok z kazety. Problem ale nastal ked som chcel ciastocne exponovane filmy znova pouzit a dofotit obrazok. Jednak som mal za to ze sa mi film automaticky nastavi na este neexponovane policko, co nespravil a v tomto omyle som si nezapisal, kde som skoncil s exponovanim. Je nejaka moznost na tejto zrkadlovke previnut film na neexponovanu cast?
dakujem za odpoved.

1 komentář u „Previjanie filmu v klasickej zrkadlovke“

 1. Odpověď redakce

  Obávám se, že taková možnost neexistuje. Snad je moje uvažování logické, posuďte sám:

  – kinofilm je analogové záznamové zařízení, takže na něj nelze zapisovat nějaké údaje typu “poslední exponovaný snímek”

  – kinofilm je analogové záznamové zařízení, takže nemůže fotoaparátu ani říct “jsem film toho a onoho čísla” – pochopitelně jednoznačného, aby si fotoaparát mohl například pamatovat, že jste film daného čísla dofotil jen z poloviny a film jiného čísla skoro celý.

  Z výše uvedeného myslím logicky vyplývá, že ten, kdo si musí poznamenat, kolik snímků vyfotil (nejlépe přímo fixem na tu filmovou kazetku) a potom převinout film na odpovídající políčko (nejlépe o jedno víc, kdyby došlo k nepřesnému posunu vedení), je člověk. Tedy Vy.

  Nebo jsou moje úvahy nesprávné?

  Tato funkce možná dala najít některých přístrojů APS, které používají speciální filmy – kombinace klasického analogového filmu a magnetického záznamu expozičních údajů a dalších parametrů (viz např. http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Photo_System).

  Odpovědět

Napsat komentář