Canon 30D

Marcel Forejt

Dobrý den! Zvažuji koupi digitální zrcadlovky Canon 30D. Chtěl jsem se Vás zeptat, zda je to dobrá volba nebo se mám poohlédnout po něčem jiném, ale myslím tím od Canonu. Tuto značku volím z toho důvodu, že mám analogovou zrcadlovku Canon EOS 300, ke které jsem si koupil širokoúhlý a portrétový objektiv typu EF a dle předběžného informování jsem zjistil, že tyto objektivy mohu používat i na digitální zrcadlovku. Chtěl jsem vědět, zda nemám třeba koupit Canon 350D nebo nepřišetřit a jít do ještě lepšího Canonu. Děkuji za Váš čas a rady. Díky Forejt

1 komentář u „Canon 30D“

 1. Odpověď redakce

  V podstatě je zcela jedno, jakou zrcadlovku si od Canonu vyberete, vždy to bude o penězích, které jste ochoten do ní investovat. Pokud Vám plně postačuje analogový EOS 300, nevidím důvod, proč by neměl stačit velmi slušný EOS 350D (vlastním ho) nebo dnes jej nahrazující EOS 400D. Navíc budete mít prostředky na databanku, paměťové karty, akumulátory, atd.

  Nezapomeňte však na to, že objektivy se vám svými ohnisky “natáhnou” o 60%, takže z případného širokoúhlého objektivu 20-35 mm je potom již poměrně neširokoúhlý 32-56 mm. U portrétního objektivu to až tak vadit nemusí.

  Přeji hezký den,

  Jan Hlinák

  Odpovědět

Napsat komentář