rizika nekompatibilní xD karty

jan anton

Můžete mi prosim sdělit, jak se projevuje nekompatibilita paměťové karty ? Nemůže při užívání nekompatibilní karty dojít až po dlouhodobějším užívání nebo nemůže tato karta poškodit fotoaparát? . Ačkoli dle internetových stránek výrobce není Oly C-60Z kompatibilní s high speed 1 GB xD kartou, zkusil jsem ji v tomto foťáku použít. Bez problémů a přijatelnou rychlostí ukládá fotografie, které jdou později (opět bez problémů) stáhnout do počítače. Nezkoušel jsem funkci panorama- neužívám ji.
Děkuji !

1 komentář u „rizika nekompatibilní xD karty“

 1. Odpověď redakce

  Ona “kompatibilita” je hlavně zaklínadlo výrobců, kteří rádi prodávají vybavení jen s tou svojí značkou. Je to logické. Na jedné straně by měly být všechny karty daného typu kompatibilní bez ohledu na výrobce, nicméně v praxi občas dochází k situacím, kdy se nemusí chovat zcela očekávaně. Pokud vám karta funguje, neřešil bych to.

  V mém případě se problém “kompatibility” týká CF karet Sandisk a Kingston. Ty první musím dávat do databanky až po jejím zapnutí, jinak nejsou rozpoznány, ty druhé fungují správně. Funkčně jsou OK. Ve fotoaparátech (mám 350D a kompakt A80) fungují bez problémů.

  Přeji hezký den,

  Jan Hlinák

  Odpovědět

Napsat komentář