Oprava Praktiky MTL 5

Ondřej Zvěřina

Na Praktice MTL 5 se mi porouchal expozimetr. Rafička po stisku tlačítka zaclonění zůstává na místě. V baterii problém není. Nejraději bych sehnal opravnu (nebo dobrou radu) v Brně nebo okolí.
Děkuji za pomoc

4 komentáře u „Oprava Praktiky MTL 5“

 1. Odpověď redakce

  Oprava by – vzhledem k ceně práce – stála asi víc než jiné tělo z bazaru; je jich tam dost a některé ve velmi dobrém stavu; můžete také zkusit inzeráty v našem bazaru – MTL5 se dá koupit za cenu mezi jedním a dvěma tisíci korun.
  V Brně vím jen o jedné opravně – na Kapucínském náměstí. Telefon na ni je 549241802, volat tak do 15.00h. Má to být nějaká paní, která je podle slov některých velmi šikovná, pracuje levně a opravuje jen staré manuální přístroje. Osobní zkušenost však nemám. Zkuste se zeptat tam a kdyby byla oprava drahá (závisí to hodně na dílech, které je třeba vyměnit), pořiďte si jiné tělo.

  Milan Sýkora

  Odpovědět
 2. Re..

  Je to Kapucínské náměstí 12. Obchod patří paní, ale opravuje tam starší, velmi šikovný pán. A za solidní ceny. Je to pár dní co mi tam na bajonetovou Praktiku čistil objektiv 35/2,4 se slepenýma lamelama. Další opravna je na Veveří 8, dělají taky poctivě, ale vyšší ceny a delší čekání.

  Odpovědět

Napsat komentář