jaký objektiv ?

irena

Dobrý den, jsem absolutní amater a fotim jen pro zábavu.Mám DSC H1, ale je nedostačujíci, uvažuju o koupi EOS 350D, nebo 400, ale vubec nevím jaký objektiv vybrat.Chci fotit hlavne sportovní fotografii-konkretne biketrial-nejake ukázky typu fotek o ktere jde jsou tady: http://www.observedtrials.net/vb/showthread.php?t=24831

Krome toho me zajíma i krajina, prípadne portret…Prosím pokud možno , poradte jaký objektiv zvolit,existuje nejaká univerzalnejší varianta která pokryje požadavek na sport-krajinu -i portret, nebo je potrebne mít objektivu víc? Studuju, takže moje finanční možnosti jsou hodne omezene, …Za pripadnou odpoved predem dekuju.

1 komentář u „jaký objektiv ?“

 1. Odpověď redakce

  Mě osobně by přišlo nejrozumnější pořídit setový objektiv, protože je docela kvalitní a hlavně levný. Až se sžijete se zrcadlovkou, můžete dál přemýšlet, co by pro vás bylo vhodné. Díval jsem se na ty fotografie a nic tomu nebrání. Objektiv je natolik subjektivní záležitost, že se nedá moc poradit jaký, je to prostě individuální.

  Asi jste tuto odpověď neočekával, zkuste si projít články na Paladixu či jen tak poradnu, dotazů a odpovědí točících se kolem objektivů je v ní spousta.

  Přeji hezký den,

  Jan Hlinák

  Odpovědět

Napsat komentář