Nikonos-V

Jan Ihnát

Mám Nikonos-V a teče přes objektiv. Vyfoceno 10 snímků, drobný náraz do hrany na objektivu. Poraďte s opravou, mám dojem, že se již neprodává .
A ještě jeden dotaz – existuje na Zenit fotopuška souprava FS-12 větší objektiv než 300mm? Zajimá mě 500mm a více.
Moc děkuji za odpověď

3 komentáře u „Nikonos-V“

 1. Odpověď redakce

  Nikonos-V se prodával od roku 1984 a teď se skutečně již nedodává. To ovšem neznamená, že se neopravuje. Zkuste kontaktovat servis Nikon a ti Vám buď přístroj opraví sami, nebo snad doporučí jiný servis, který to ještě dělá (můžete zkusit také dotaz ve FotoŠkoda).
  Mimochodem – jestli do přístroje opravdu teče, pak ten náraz nemohl být zas tak “drobný”, jelikož Nikonosy jsou známé svou velkou odolností, a to i mechanickou.
  http://www.europe-nikon.com/footer/cs_CZ/footer/broad/contacts.html

  Zenit FS-12 nemá delší objektiv než 300mm; zaostřování je řešeno převodem přímo z pažby, takže je objektiv dost specifický. Ale tak jako tak – delší objektivy mívají již dost malou světelnost a v kombinaci pomalého zaostřovacího převodu na pažbě s katastrofálním hledáčkem Zenitu (tmavý, malý a zcela bez zaostřovacích pomůcek) by bylo prakticky nemožné zaostřit.
  Na těle, které je až na malé modifikace (spodní vývod spouště) totožné se Zenitem TTL, je možno použít jakýkoli objektiv se závitem M42, ale s dodávanou pažbou pouze originální 300mm.
  http://www.paladix.cz/clanky/zenit-fs-12.html
  http://cameras.alfredklomp.com/fs12/

  Milan Sýkora

  Odpovědět
 2. Nikonos

  Zajít do servisu Nikon v Kodaňské ulici v Praze je samozřejmě jedna možnost, vhodná pro movité jedince s mimořádně odolnou nervovou soustavou. Druhá je podívat se po bazarech. Protože Nikonos není digitální, občas se prodává, vč. příslušenství, za překvapivě nízké ceny.

  Odpovědět
  • Nikonos

   U Škody v bazaru mají nyní nový nepoužitý Nikonos-V s plnou zárukou asi za 10.000 – i to je jistě řešení…
   MS#

   Odpovědět

Napsat komentář