Lze nahradit kinofilm CCD senzorem?

Špiler František

Dobrý den.
V minulosti jsem si oblíbil práci s fotoaparátem PRAKTIKA MTL 3 a s nástupem digitální fotografie mi trápí myšlenka zda existuje nejalé zařízení kterým lze v tomto přístroji nahradit klasický kinofilm vložením CCD senzoru, který by byl umístěn v místě “aktuálního” políčka kinofilnu a zajištoval by sejmutí snímku a následné uložení v digitální podobě.
Děkuji za Váš čas.
Špiler

1 komentář u „Lze nahradit kinofilm CCD senzorem?“

 1. Odpověď redakce

  V minulosti tu pokus o takový projekt byl, jmenovalo se to Imagek a později SiliconFilm, k sériové výrobě ovšem nikdy nedošlo. Navíc od roku 2001 nejsou žádné nové zprávy a i webové stránky projektu/firmy jsou nefunkční (http://www.siliconfilm.com), dnes jde tedy patrně o mrtvý projekt.

  Dnes asi žádný podobný projekt není, v konkurenci DSLR by nevýhody převažovaly a šance prosadit se by byla velmi malá. Pokud vím, SiliconFilm měl pokrytí hledáčku jen 30%, bylo by tedy nesnadné při fotografování komponovat. Dále šlo pouze o náhradu filmu, nešlo tedy využít výhody digitální fotografie okamžitě vidět výsledek. A v neposlední řadě se vše muselo vejít do krabičky velikosti filmové kazety, tím byla omezena například velikost a tedy i výdrž baterie.

  S pozdravem
  Jan Seifert

  Odpovědět

Napsat komentář