Sigma EF-430

Martin Beseda

Mám dotaz na tento blesk. Používám fotoaparát Canon EOS 500N a EOS 30. Mám možnost si koupit tento blesk za (myslím) rozumné peníze (cca 1000 Kč + poštovné).
A můj dotaz je, jestli bude dostatečně dobře spolupracovat a fotit s mými fotoaparáty.
Děkuji,
Martin

2 komentáře u „Sigma EF-430“

 1. Odpověď redakce

  S EOS 500N by měl blesk spolupracovat bez problémů, s EOS 30 by se mohly problémy objevit, protože – pokud se nepletu – využívá systém E-TTL. Záleží totiž na tom, jestli koupíte variantu “ST” nebo “Super”; “ST” nepodporuje E-TTL, zatímco “Super” ano. V každém případě však EF-430 není kompatibilní s digitálními EOSy.

  Zde je návod k EF-430:
  http://www.butkus.org/chinon/flashes_meters/sigma_ef-430/sigma_ef-430.htm

  Určitě blesk vyzkoušejte, jestli budete mít možnost – nebo si domluvte s prodávajícím zkušební dobu; tabulka kompatibility se bohužel nedá najít. Jinak bych doporučoval – pro EOS 30 určitě – raději blesk EF-500, který se dá sehnat také za docela dobrou cenu.

  Milan Sýkora

  Odpovědět
 2. EOS 30 zvladne i starsi blesk

  V podstate vsechna kinofilmova tela od Canonu (EOS 30 a EOS 500 urcite) umi spolupracovat i se starsimi blesky, ktere maji jen TTL nebo A-TTL (a nemaji E-TTL).
  E-TTL nabizi neco navic, ale jeho podpora u kinofilmovych tel neznamena ztratu zpetne kompatiblity se starsi radou blesku.
  Samozrejme to plati zarucene pro blesky Canon, u Sigmy a dalsich vyrobcu je asi vzdy lepsi pro jistotu vyzkouset konkretni telo + konkretni blesk.

  Odpovědět

Napsat komentář