Blesk plus odpalovac

kamilll

Dobry den,
jsem student a nemam penez nazbyt, ale chtel bych externi blesk k 300D. Zajimalo by mne, jestli ma nekdo nejaky tip..? Planuju koupit dalkovy odpalovac od nejakeho typka na netu, za 1500 set vysilac-odpalovac, nejaky noname…a k tomu bych chtel blesk. Jedine co od toho chci je, abych mohl blesk postavit na stativ, nastavit si manualne expozici a poodejit treba o 5,10m a kdyz zmacnu spoust aby to odpalilo ten blesk…a chci za to dat co nejmene penez…predem dik za odpoved:)

2 komentáře u „Blesk plus odpalovac“

 1. Odpověď redakce

  no, tuhle funkci vám splní naprosto libovolný starý blesk z bazaru se středním odpalovacím kontaktem, pokud je ono “udělátko od týpka” kompatibilní s foťákem, protože odpalovat to musí především fotoaparát při expozici a hlavně správně při plně otevřené závěrce. Takže bych klíčový problém viděl v tom odpalovači, ne v blesku, ten je v podstatě v pohodě. Manuální nastavení expozice je v pohodě také, sice to bude trošku pruda, na druhou stranu můžete záběr zopakovat.

  Na jaké použití to vlastně potřebujete?

  Odpalovač za 1500 je poloviční cena bazarového blesku 380EX, který má plné E-TTL a veškeré funkce dostupné z Canonu, ovšem nejde v základu odpalovat na dálku. Je to jen můj osobní pohled, nic víc.

  Přeji hezký den,

  Jan hlinák

  Odpovědět

Napsat komentář