Canon 400D s objektivem Nikorr?

Eva Nemeckova

Dobry den,
mam trosku zapeklitou otazku.Uvazovala jsem o koupi fotoaparatu Nikon D70s s objektivem 18-70mm f/3.5-4.5, tento objektiv jsem po precteni mnoha recenzi vybrala jako nejlepsi v nejnizsi cenove tride. Jenze ted se mi zda rozumejsi investovat spise do Canonu D400, ktery ma mnoho prednosti. U Canonu ale nemuzu najit objektiv, ktery by byl kvalitou(v dane cenove tride) srovnatelny s Nikkorem 18-70.Co mi poradite? Existuje nejaky zpusob jak pouzivat Nikkor i na fotoapartech Canon?Nebo by bylo rozumne spise koupit napr. objektiv Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6? Muzete mi prosim jeste odpovedet jak casto bych mela nechat cip fotoaparatu odborne vycistit v pripade koupi Nikonu D70s? Dekuji vam predem za odpovedi. Moc by mi pomohly v rozhodovani. Preji hezky den. Eva

1 komentář u „Canon 400D s objektivem Nikorr?“

 1. Odpověď redakce

  Otázka není až tak zapeklitá, tím méně odpověď…

  Objektiv Nikkor na tělech Canon používat nelze, aspoň ne tak, aby fungoval AF, clona atd., takže je to řešení naprosto nevhodné.
  Z oněch dvou těl (D70s × 400D) bych nyní volil asi Canon 400D; D70s už je přece jen poněkud postarší model. Objektiv 17-85 je dobrá volba, určitě mnohem lepší než setový 18-55. Také se můžete podívat na Sigmu 17-70, řada lidí si ji poměrně dost chválí.
  Čištění čipu u D70s se nemusí provádět v nějakých pravidelných intervalech, čistí se prostě tehdy, je-li na čipu nějaký prach, což nemusí nastat třeba celý rok, pokud objektivy měníte opatrně a snažíte se tuto činnost neprovádět v prašném prostředí. Nyní je čištění čipu u Nikonů možno provádět v každém krajském městě, nejen v Praze jako dříve.
  http://www.europe-nikon.com/news_room/news.html?locale=cs_CZ&bandwidth=broad&id=130&type_index=2

  Milan Sýkora

  Odpovědět

Napsat komentář