Kopírování do PC

Mirek Štěpánek

Dobrý den!
Prosím o radu, jak nejlépe kopírovat fotky do PC z Canonu 350D. Čtečku zatím nemám, program dodaný k foťáku ZoomBrowser EX mi moc nesedí a je v anglickém jazyce!
Díky

4 komentáře u „Kopírování do PC“

 1. Odpověď redakce

  Nejlepším řešením bude určitě čtečka paměťových karet. Multiformátové čtečky (19 in 1 apod.) stojí nyní již skutečně málo (kolem 300 Kč), takže asi není co řešit. Navíc k čtečce nepotřebujete ani žádný program, kopírování zvládne sám operační systém jako kdybyste např. vložil CD nebo USB disk; ostatně čtečky se připojují k USB a jako externí disk se také objevují v systému.
  Pro systémy Windows 2000 / XP / 2003 / Vista nepotřebujete ani ovladače, systém zařízení sám najde a nainstaluje vše potřebné.
  Navíc při používání čtečky nemusíte připojovat přístroj, nemusíte tedy vybíjet jeho baterii, budete připraven na použití mnoha typů paměťových karet; a to nemluvím o tom, že kopírování přes čtečku bývá mnohem rychlejší než při připojování fotoaparátu.

  Milan Sýkora

  Odpovědět
 2. Kopirovanie do PC

  Ja by som program ZoomBrowser EX az tak nezatracoval. Pouzival som ho s Canon S45 a teraz ho pouzivan s 400D. Praca s nim je velmi jednoducha. Staci propojit fatak, program sa sam nastartuje a stiahne fotky do predom nastavenych adresarov(podla vasej predom nadefinovanej poziadavky). Nove adresare aj sam vytvori. Ja pouzivam strukturu Foto\2007\2007_05_17 teda Foto\rok\datum_fotenia. Zaroven pootaca fotky ak to vas fotoaparat podporuje.

  Odpovědět
  • Kopírovanie do PC

   Já jsem ZoomBrowser nezatratil, ale čtečka je pro kopírování lepší než cokoli jiného. Ostatně strukturování, které uvádíte, lze používat i nadále, jen prostě místo fotoaparátu připojíte čtečku…

   MS#

   Odpovědět
 3. Canon hv30

  Prosím o radu, jak stáhnout video z canonu hv30. Mám nainstalovaný program zoombrowser EX6.0 a propojení kabelem IEEE 1394 4 kontakt a přesto video nejde stáhnout. Fotografie stahovat jdou.

  Odpovědět

Napsat komentář