Olympus E-20

Stanislav Hudeček

Dobrý den, mam na Vas dotaz.Mam moznost koupit zrcadlovku Canon E-20 za nejakých 15-18000,-.KC. Tak jsem se chtel zeptat, zda-li je tato cena primerena, nebo jestli je lepe koupit jiz jiny novějši model napr. E-1 500. Podotýkám, ze tento pristroj je témer nepouzivaný a 1.majitel za nej zaplatil pres 80 000,. Kc. Jinak nejsem profesionál, ale amater, který hledá nejakou peknou a kvalitni zrcadlovku. Dáte mi typ. Jsem ochotny zaplatit tak 20 000,- Kč. Budu velmi rád, když mi prostrednictvým Vaši poradny poradíte.
Děkuji-s pozdravem Stanislav Hudeček.

3 komentáře u „Olympus E-20“

 1. Odpověď redakce

  Dobrý den,

  první otázka je především pro Vás – chcete plnou zrcadlovku s klasickými výměnnými objektivy nebo “náhražku” v podobě EVF (bez výměnného objektivu)?

  Pokud chcete EVF a nevadí Vám, že nebudete moci vyměňovat objektivy, tak můžete o E-20 uvažovat. Na druhou stranu, je to model, který je už opravdu HODNĚ starý a spousta jeho vlastností je dneska už dávno překonaná (např. je klidně možné, že nebudete moct používat karty s vyšší kapacitou, než 320 MB – a upřímně – kde dneska takové malé seženete? Nebo budete na všechno hrozně dlouho čekat, apod.). Pokud nejste nějaký extra fanoušek zrovna tohoto modelu, tak bych na něj být Vámi zapomněl a šel se dívat po něčem novém. (Jinak dřívější cena vůbec v tomhle rozhodování nehraje roli, tenkrát byla jiná situace)

  Za 20.000,- Kč totiž dneska bez problémů pořídíte pravou zrcadlovku i se základním objektivem, budete mít dobrý start na případné další rozšiřování a hlavně – budete mít model, který odpovídá dnešní době (především parametry, rychlostí zpracování, apod.).

  Osobně bych volil mezi značkami Nikon a Canon – ty dnes nabízejí asi největší systém dodatečného příslušenství, jsou to opravdu kvalitní a prověřené modely a určitě s nimi neuděláte chybu. Kdybych měl dát svoje doporučení, tak by pořadí značek pro rozhodování bylo asi takovéto:

  Canon (350D, 400D)
  Nikon (D40, D50)
  Pentax (K100D)
  Olympus (E-400)
  Sony (A100)

  V rámci daných značek pak najdete různé modely, pak už musíte zvážit sám, jaké Vám vyhovují a jaké ne.

  Přeju šťastnou ruku

  Odpovědět
  • e-20

   Zdravím, model E-20 byl/je k vidění v internetových inzercích kolem 6000,- kč

   pokud mohu z vlastní zkušenosti radit, tomuto modelu bych se vyhnul a dal v tomto případě na doporučení redakce

   Odpovědět

Napsat komentář