Canon 400d a kvalita fotek

Libor

Koupil jsem si nový foták Canon Eos 400D + objektiv EF-S18-55mm f/3.5-5.6 II. Nafocené fotky se mi zdají málo ostré. Objektiv asi nebude nic moc, že? Nebo dělám něco špatně. Jsem amatér a focení mě začalo bavit a prozatím jsem s výsledkem nespokojen.
Díky za rady

2 komentáře u „Canon 400d a kvalita fotek“

 1. Odpověď redakce

  Všeobecně vzato každý digitální snímek potřebuje mírné doostření – a je lépe to udělat až v počítači, protože do tohoto procesu můžeme (na rozdíl od přístroje, kde je jen pár skokových nastavení zostření) zasahovat.
  Objektiv opravdu není žádná sláva – je to prostě to nejlevnější, co Canon dává na DSLR. Ale ostré snímky s ním jistě udělat lze.
  Chyba může být ve špatném držení přístroje (jeho stržení v okamžiku expozice), špatný post-processing (úprava v počítači), špinavé čočky nebo filtry apod. – zkuste tedy všechny tyto součásti prozkoumat a jistě na něco přijdete.
  Je poměrně častým jevem, že lidé, kteří začínají s DSLR, mají dojem, že se jejich fotografie proti předchozímu přístroji zhoršily – tuto fázi je třeba překonat praxí a hledáním nových věcí. V tom Vám přeji hodně zdaru.

  Milan Sýkora

  Odpovědět
 2. canon 400D

  Se vším s p.Sýkorou souhlasím.Z vlastní praxe po přechodu z EVF SONY 707,jsem měl asi tři měsíce podobné pocity.U seťáku 18-55 jsem zjistil,že nejlépe ostří od clony 11.Dále dlouho trvá,než se člověk naučí držet foťák při expozici.Opravdu je to propastný rozdíl proti kompaktům.Díky tomu,jsem rychle přišel na to,jaká je to výhoda mít stativ,nebo aspoň monopod.Na to,že je chyba hlavně v mých rukou,jsem přišel po použití stativu

  Odpovědět

Napsat komentář