blesky Sigma nebo Metz pro Canon 400D

andynko

jak je to se neoriginalnimi blesky (Sigma, Metz) pro digizrcadlovky? vim ze canon blesky musi mit oznaceni EX… jak spolupracuji starsi blesky s digitali?
uvazuji o nakupu blesku a nevim jak a podle ceho se rozhodovat. investice do noveho se mi zda zbytecna, pouzivam ho malo a vetsinou mi staci integrovany ve fotaku, no predsi by bylo nekdy vhodnejsi svetlo z odrazu 🙂

1 komentář u „blesky Sigma nebo Metz pro Canon 400D“

  1. Odpověď redakce

    No, je třeba nebrat žádné starší blesky Sigma/Metz, obecně je to problém model od modelu a značka od značky. Staré modely blesků pod označením EZ nefungují s digitálními zrcadlovkami Canon, jedině cokoliv typu EX. Můžete zkusit nejmodernější blesky Sigma nebo Metz (věřil bych spíše Metzu, Sigma jde cestou reverzního inženýrství, což nedává vždy požadovaný výsledek), nicméně nikdo Vám nezaručí, že to bude za tři roky fungovat s novým tělem. Zatímco lidé těla fotoaparátů mění dost často, blesk zpravidla ne, takže je dobré to vzít v úvahu.

    Pokud řešíte tuto situaci, zkuste mrknou po bazarech/inzerátech po starším blesku SpeedLite 380EX. Byl vynikající, pokud se někde dá sehnat, stojí pár šupů a pro občasné fotografování postačuje. Je výklopný, ale ne otočný, přesto se s tím dá žít. Měl jsem ho zhruba rok a spokojenost. Když ho v případě nutnosti doplníte kabelem (který stojí nový to, co ten bazarový blesk :-)), můžete ho používat v libovolné poloze.

    Přeji hezký den, JH

    Odpovědět

Napsat komentář