Problém s DMC-LZ5

Honza

Dobrý den,
mám foťák DMC-LZ5 a zdá se mi, že v poslední době nějak špatně ostří. Konktérně se jedná asi o 1/4 snímku zleva, která vypadá jakoby rozostřená. A to i v případě, že zaostřím na nějaký předmět a přesunu jej doleva (měl bybýt ostrý, ne?). Ale není. Foťák je asi půl roku starý a nejsem si vědom žádného fyzického poškození. Vždy jej nosím v poudře a zacházím s ním jako v balvnce. Moje otázka tedy zní, jedná je o problém s fotoaparátem nebo jen dělám něco špatně?
Děkuji za odpověď.

1 komentář u „Problém s DMC-LZ5“

  1. Odpověď redakce

    Viděl jsem takový problém u jakéhosi digi-kompaktu a příčinou bylo uvolnění snímacího čipu v přístroji. Zkontrolujte také čistotu objektivu. Pokud přístroj nestrhnete při stisku spouště, pokud zaostřujete na nějaký předmět a po změně kompozice (při polo-stisknuté spoušti!) je předmět neostrý, pak je to asi nějaká závada.
    Ovšem – ať už je to cokoli – toto je otázka pro servis Panasonic, kde by měli přístroj prohlédnout. Nezapomeňte jim ale dodat také snímky s problémem, který popisujete, protože takto teoreticky se to řešit prakticky nedá.

    Milan Sýkora

    Odpovědět

Napsat komentář