Kodachrome

Feldpost

Dobrý den,
kamarád mi chtěl udělat radost a poslal mi z USA pár filmů. Mimo těch u nás běžnějších tam byly i tři Kodachromy 200 ASA. Je to proces K 14. Dokáže to u nás někdo vyvolat?

1 komentář u „Kodachrome“

 1. Odpověď redakce

  Dobry den,

  nevím, jestli dokáže vyvolat Kodachrome někdo doma, řekl bych že ne. Každopádně na světě již zůstala otevřena jediná laboratoř v Kansasu. Evropané mohou posílat filmy do Švýcarského Laussane. Dopravu do Ameriky a zpět obstarává Kodak zdarma.

  Kodak SA

  Laboratoire KODACHROME
  Case Postale
  Ch-1001 Lausanne
  Switzerland,
  CH

  Nevím, kterou verzi Vám kamarád poslal, ale právě s ohledem na zpracování se film dodával s obálkou a zpracováním v ceně. Máte-li tedy v krabičce obálku, nebo je na ní poznámka “processing paid”, nerozpakujte se nad náklady na zaslání. Přestože si tento proces dnes již šlape na dlouhý plnovous, dávý i v dnešním měřítku výborné výsledky. Sám jsem si před deseti lety jeden dovezl z ciziny a musím řici, že mě jeho neuvěřitelně přirozené podání barev uchvátilo.

  Informace o filmu a laboratořích naleznete na stránkách

  http://www.kodak.com/eknec/PageQuerier.jhtml?pq-path=9/7010/6994/1095&pq-locale=en_US

  http://www.kodak.com/go/k14

  A navíc jedno malé upozornění. Pokud Vám kamarád poslal filmy letecky a ještě jste žádný z nich nepoužil, vyzkoušejte nejprve jeden (nejlépe ten nejcitlivější), než jim svěříte něco důležitého. Rentgeny letištní kontroly se se zásilkami nemazlí a mohlo by se stát, že celý dar se hodí akorát tak do koše. Bylo by to smutné, ale stále lepší, než přijít i o fotografie.

  Odpovědět

Napsat komentář