stativ

miloslav svozil

dobrý den, mám nikona d100 + sigmu 70 -200/2,8 ex hsm, uvažuji o telekonvektoru 2 x. Jaké budou vlastnosti této sestavy, a jaký stativ si mám zakoupit. na trhu je toho spousta, každy tvrdí, že je výborný zrovna ten jejich. Co má splňovat a jaká cenová hladina asi přichází v úvahu ( nějaký typ, popřípadě recenzi). A´t nekoupím něco, co později nebude vyhovovat.
Děkuji velice ms

1 komentář u „stativ“

 1. Odpověď redakce

  Dobrý den,

  na Váš dotaz by se dal napsat celý článek. Možná byste si o tom měl nejdřív něco přečíst a pak se třeba zeptat znovu, pokud i potom budete takto nejistý:

  http://www.paladix.cz/clanky/stativy.html
  http://www.paladix.cz/clanky/extendery-canon-a-telekonvertory-nikon.html

  Jinak k té Sigmě doporučuji pouze originální telekonvertor, nekupujte žádné (laciné) náhrady. U stativů doporučuju jednoznačně značku Manfrotto – pak už zase tak velký výběr nemáte – zvolíte si řadu 190 nebo 055, pak vyberete konkrétní model podle požadavků a nakonec k tomu dokoupíte příslušnou hlavu (opět se nejdřív rozhodněte, jestli kulovou nebo 3D a pak teprve vybírejte konkrétní model). Dejte si jen pozor na minimální nosnost, ta sestava, co popisujete, už pár kilo váží a když si uvědomíte, že nosnost je udávána ve zcela svislé poloze, tak Vám bude jasné, že pro nějaké focení v úhlu bude třeba rozhodně vyšší.

  S pozdravem

  Pavel Pola

  P.S. Každému vyhovuje něco jiného, takže když konkrétně Vám ten konkrétní model vyhovovat nebude, tak ho prostě prodáte…

  Odpovědět

Napsat komentář