Kvalita scanu

Karel Prskavec

Zajímalo by mě, jaká by byla kvalita snímku, nascenovaného z polaroid fotky 9×12, ve srovnání se snímkem na film 9×12 a scan.
Děkuji za informaci.
Karel Prskavec

2 komentáře u „Kvalita scanu“

  1. Odpověď redakce

    Takto se to dá velmi těžko porovnávat.
    Jen tak “od oka”:
    kvalita skenované fotografie Polaroid nebude nijak slavná, protože ani kvalita originálu nebývá moc dobrá. Přístroje pro okamžitou fotografii nemívají nijak zázračnou optiku.
    Velmi kvalitní optikou však vynikají velkoformátové přístroje (např. tedy těch 9×12cm), takže sken negativu 9×12 cm bude o několik řádů lepší.
    Jestli se však ptáte na to, jestli lze porovnat Polaroid a fotografii na negativu (kinofilm?) zvětšenou na 9×12 cm, pak zase záleží na tom, na jaký film a jakým objektivem je negativ nafocený a také čím je zvětšovaný; u průměrných kompaktů a zpracování v nějakém nepříliš skvělém minilabu to bude tak nastejno, při použití kvalitního objektivu, přístroje a zvětšovací techniky, bude opět Polaroid ten poražený.

    Milan Sýkora

    Odpovědět
  2. Srovnáváte nesrovnatelné

    Podle mého názoru, tak je to jako srovnávat, v čem se bude líp jezdit – jestli ve starém rozhrkaném trabantu nebo v novém luxusním mercedesu. Pokud se samozřejmě ten sken z filmu provede na nějakém kvalitním skeneru.

    Porovnáváte opravdu neporovnatelné. Sken z 35mm (24x36mm) filmu na filmovém skeneru bude vždycky lepší, než sken fotky 10×15 ze stejného políčka. Skenováním průsvitné předlohy se dá dosáhnout prostě podstatně lepších výsledků, než skenováním fotky.

    Odpovědět

Napsat komentář