Jake baterie do baterry-packu

petr zabransky

Dobrý den,
rád bych se zeptal, jake použít baterie do baterry-packu Canon BP-220. Návod uvádí pouze klasiku LR06 (tužkovky), ale ne NiMH. Jde použít nabíjecí, nebo ne? Nemáte někdo s tímto zkusenošti?
Děkuji, Petr Zábranský

6 komentářů u „Jake baterie do baterry-packu“

 1. Odpověď redakce

  Nebál bych se toho. Nejde o battery-pack, ale o přístroj samotný; jemu je vcelku jedno, z čeho bere proud, hlavně když ho má. Pokud vím, BP-220 je určen pro EOS 300V/3000V, což jsou dostatečně nové přístroje na to, aby uměly a mohly pracovat s nabíjecími bateriemi NiMH.
  Používám už léta Nikon F90x, v jehož návodu o NiMH není rovněž ani slovo, a nemám žádný problém. Zkuste to, zkazit nemůžete nic; maximálně přístroj nebude fungovat (napětí NiMH je 1.2V, zatímco klasické AA mají 1.5V); ale o tom silně pochybuji.

  Milan Sýkora

  Odpovědět
 2. NiMH tužkové články v battery-packu

  Uvedenou kombinaci jsem zkusil s Canonem EOS 400D a výsledky byly žalostné, nafotil jsem jen zlomek toho, co na jednu LiIon baterii. Použil jsem šest článků 2700 mAh od GP, nové, vzorně naformátované. Baterie jsem neměřil, nemohu vyloučit, že některá z nich mohla být vadná.

  Odpovědět
  • nimh tužkové články v battery-packu

   NIMH opravdu v battery-packu nechodí.
   Vývody z držáku tužkových článků jsou v jiné poloze než LiIon baterií.To znamená,že výrobce u tohoto držáku počítá s vyšším napětím

   Odpovědět
   • NiMH tužkové články – LZE!

    On je dost rozdíl mezi použitím těchto baterií v DSLR a v kinofilmové zrcadlovce…
    Jak už jsem psal, používám NiHM v battery-packu u F90x (MB-10; tělo je také na tužkové baterie a rovněž bez potíží) a F80 (MB-17) a opravdu není jediný problém. Jde o to mít baterie správně naformátované a nabité.
    V DSLR je to jiné, tam jsou opravdu lepší Li-Ion baterie; jenže o digitálu tady nikdo nemluvil…
    Tazatel psal o BP-220, což je battery-pack pro EOS 300V/3000V, tedy pro kinofilmovou SLR. A sám výrobce na svých stránkách uvádí, že LZE POUŽÍVAT baterie NiMH:
    “4 × LR6 (alkalické baterie velikosti AA) (6V) nebo 4 × NiMH (4,8 V)”
    Najdete to zde:
    zde (stránky Canon, hledejte v sekci “Napájení”).

    MS#

    Odpovědět
    • nimh tužkové články – lze!

     Urcite bych se toho nebal, sam pouzivam EOS 30 + BP a mam v nem pouzit alkal. baterky co byly puvodne v blesku a uz fakt dlouho trvalo nez ho nabily, takze 1,5V na nich urcite neni. Fotak sice hlasi, ze bat. maji uz jen 1/3 kapacity, ale to od zacatku, co jsem je tam dal. Fotim obcas i s internim bleskem a bez problemu. Muzu tam zkusit dat i nabijeci a dat vedet… U digitaku je to neco jinyho, protoze ty maji vyzsi spotrebu – hlavne tu “startovaci” …

     Odpovědět
    • nimh tužkové články – lze!

     Pane Sýkoro,děkuji že jste vše uvedl na pravou míru.Já jsem zbrkle odpovídal na reakci p.Gottwalda.Rád čtu vaše články a odpovědi na dotazy,které dle mého názoru jsou fundované

     Odpovědět

Napsat komentář