dotaz na nastavení

Luboš

Přeji dobrý den, koupil jsem si Nikon D80 a byl jsem v Brně na Autosalonu. Zatím ještě nemám blesk, tak jsem to fotil bez a docela mě fotky zklamaly. Ale né proto, že to špatné fotí, ale že to neumím nastavit. Můžete mi prosím poradit, jek se nastavují hodnoty, když fotím za zhoršených světelnách podnímek? Nevím jak nastavit ISO a jak program, jakou prioritu nebo vlastně jak. Všechny fotky mám tmavé. Byl jsem zvyklý fotit na prioritu clony, teď mi to nějak nevyšlo. Děkuji za radu, snad se to naučím.
Luboš

1 komentář u „dotaz na nastavení“

 1. Odpověď redakce

  Především byste si měl pořádně přečíst návod, protože v něm je nastavení popsané i s příklady. Dále se podívejte na seriál o blescích zde na Paladixu – sice je to seriál o systémovém blesku, ovšem vestavěný je také systémový, jen s menším výkonem a s menšími možnostmi při využití odraženého světla. Nejlépe Vám v tom poslouží asi tato část:
  http://www.paladix.cz/clanky/10395.html
  ale doporučuji prostudovat seriál celý.

  Nastavení ISO – čím větší citlivost (vyšší číslo), tím větší dosah blesku, ale také vyšší šum, který je u různých DSLR různý. Takže prostě experimentujte. Já osobně používám při fotografování s bleskem ISO 320 až 500, víc jen velmi výjimečně (šum).

  Milan Sýkora

  Odpovědět

Napsat komentář