Canon G7 nebo S5-Is

arane

Došla jsem k užšímu výběru Canon PowerShot G7 nebo S5-IS. Nedokážu posoudit, v případě digitál.kompaktu, jestli je na závadu tak velkýrozsah zoomu(u S5 je to 36-432mm,ač se slušnou udávanou světelností f/2,7-f/3,5).G7 má světelnost horší při zoomu 35-210 mm (f/2,8-f/4,8)a vadí mi zbytečně velké rozlišení 10Mp a jak jsem se dočetla, tak i na velikost čipu 1/1,8 už je to zbytečně moc.Ostatní funkce obou mi vyhovují, takže vůbec nevím, podle čeho mám vybírat. Klasikou Nikonem fotím nejvíc krajinu,architekturu a detaily, lepší digitál potřebuju, když není možné táhnout s sebou zrcadlovku a pak člověk lituje, že jí zrovna nemá.Díky za rady arane

1 komentář u „Canon G7 nebo S5-Is“

 1. Odpověď redakce

  Dovolím si zcela rozbourat Vaše představy, tak to berte v dobrém. Velice často mi chyběl dlouhý objektiv, tedy to nejdelší ohnisko, ovšem s tím se vždycky dalo nějak žít, zoomovat se občas dá i nohama. Na druhou stranu těch 35 (36) mm je strááááášně dlouhých a většinou nebudete mít kam ustoupit, aby z nich bylo obvyklých 28 mm.

  Jinak řečeno, já bych se raději podíval po čemkoliv začínajícím na 28 mm, protože těch 35 mm je zcela prostě moc. Osobně docela fandím Panasonicům, které dost lidí kolem mě používá k plné spokojenosti. Za špičku považuji model LUMIX DMC-LX2EG inklinující už spíše k zrcadlovkám, přitom je malý a jako zápisník ideální.

  Dodatek – jako vždy, je to jen můj osobní názor.

  Pozdravuje Jan Hlinák

  Odpovědět

Napsat komentář