Kompatibilita Nikonu s objektivy AF-S (HSM)

David Svatoš

Dobrý den. Chtěl bych se Vás zeptat, která kinofilmová těla Nikon podporují ultrazvukové ostření AF-S (HSM)? Mám F-801s, toto je nepodporuje. Vím, že ho určitě podporuje F-100 a profi těla F5 a F6. Tolik peněz se mi ale do analog. těla investovat nechce. Co třeba F-90x? Pokud víte, která těla toto umí, byl bych Vám vděčný pokud by jste mi je vypsali. Velice Vám děkuji.

S pozdravem a přáním dobrého světla, David Svatoš.

2 komentáře u „Kompatibilita Nikonu s objektivy AF-S (HSM)“

 1. Odpověď redakce

  Nikon bohužel v kompatibilitě příslušenství udělal zmatek a těla hlavně nižší třídy nelogicky omezoval na funkcích. Objektivy AF-S byly jedním z těch omezení, kdy amatérská těla je nepodporovaly. Je sice pravda, že k F60 by si asi nikdo tehdy drahý AF-S objektiv nekoupil, ale koupit si k F5 a AF-S objektivům jako další tělo F60 už reálné být mohlo, kdyby F60 tyto objektivy podporovala.

  Pokud vím, tak z analogových těl podporují AF-S objektivy tyto: Nikon F6, F5, F4, F100, F90X, F90, F80, F70 a F65. F100, F80 a F75 jsou jedny z posledních těl, na druhou stranu ovládáním bližší F801 bude spíše ty starší.

  S pozdravem
  Jan Seifert

  Odpovědět
 2. krátké rozčilení nad vývojem značky

  To je jeden z hlavních důvodů proč jsem nedávno tuto značku opustil..za posledních pár let všechno kvalitní příslušenství je nekompatibilní s těly vyrobenými v poslední době. Teď se začínají vyrábět těla, které fungujou už jen s AF-S objektivy. Takže za pár let si buď koupíte super D8X za 156tis. s integrovaným AF motorkem pro použití starších AF-D objektivů, jinak můžete své klasické AF objektivy prodat, nebo ostřit ručně. Tyto primitivní objektivy nebudou totiž kompaktibilní se super rychlými těly s funkcí AF-H (hyperfocus).
  Nehledě že si budete muset k novému tělu určitě koupit další blesk, protože šunka jako SB-800 nebude splňovat vylepšené funkce záblesku iiiiD-TTL.
  🙂 Marketing je svinstvo..

  Odpovědět

Napsat komentář