Vysokorychlostní synchronizace

Petr Kadeřávek

Dobrý den,
umí tuto funkci pouze blesky Canon EX (jde mi o blesk ke Canonu), nebo by se dalo “ušetřit za značku” například výrobky Metz nebo Sigma?
Děkuji

3 komentáře u „Vysokorychlostní synchronizace“

  1. Odpověď redakce

    Vysokorychlostní synchronizace není jen vlastností blesku, ale také těla, na kterém blesk chcete použít – tuto funkci musí podporovat blesk i tělo, jinak fungovat nebude.

    Touto funkcí nejsou vybaveny jen blesky Canon EX, ale i např. Sigma EF-500 DG Super a řada blesků Metz s příslušným SCA-adaptérem odpovídajícím použitému tělu.

    Milan Sýkora

    Odpovědět
  2. vr.synchronizace

    Děkuji, ve svém článku Jan Hlinák v kontextu jedné konkrétní záležitoti uvádí řadu některých EOS přístrojů, tak jsem usoudil, že s EOS300D by to šlo(?) Upřímě řečeno se mi to vlastními “silami” nepodařilo zjistit, zrovnatak jako s těmi blesky Metz a Sigma, kde se vr. sycnhr. označení zřejmě nepozná. Předpokládám že synchronizací na druhou závěrku v tech.popisu se myslí totéž ? Ale pod cenu 220EX se asi nedostanu, asi se jinak blesky tímto vybavené nedělají u jiných značek s tak nízkým sm.číslem(?)

    Odpovědět

Napsat komentář