Výběr blesku pro Olympus E-450 (2000,-)

Roman

Ahoj..
Jelikož se blíží vánoce přemýšlím o koupi dárku pro holku. Koupila si zrcadlovku E-450. Sem tam fotí doma nějaké děcka a pod ale vestavěný blesk je celkem nedostačující. Proto by sem ji chtěl koupit nějaký blesk.

Zatím sem vybral něco takového : YN465 SPEEDLITE elektronický blesk a GN-32M Poloprofesionální Elektronický blesk cena do 2000,-
http://www.profotak.cz/www-profotak-cz/eshop/1-1-Blesky/0/5/116-GN-32M-Poloprofesionalni-Elektronicky-blesk
http://www.profotak.cz/www-profotak-cz/eshop/1-1-Blesky/0/5/114-YN465-SPEEDLITE-elektronicky-blesk

Předem všem moc děkuji za odpověď a rady

1 komentář u „Výběr blesku pro Olympus E-450 (2000,-)“

 1. Odpověď redakce

  Dobrý den,

  u obou zmíněných blesků musíte počítat s minimální schopností spolupráce s fotoaparátem. Pokud je blesk určen přímo pro konkrétní fotoaparát, změny nastavení na těle fotoaparátu jsou přenášeny do blesku a ten se jím přizpůsobuje – například ví o nastavení clony, ohniskové vzdálenosti a podobně. Nakonec pak při vlastním fotografování dostává blesk z fotoaparátu signál k ukončení záblesku při správném nasvícení scény. Všechny zmíněné kroky výrazně usnadňují fotografování s bleskem, protože velkou část práce odvede elektronika řízení blesku ve fotoaparátu.

  Pokud blesk tuto komunikaci s tělem nepodporuje, a to je případ uvedených blesků, pak je blesk z těla pouze odpálen a veškeré nastavení pro dosažení optimálního nastavení je plně na fotografovi, což není příliš přesné a už vůbec ne pohotové. Na dynamické fotografování dětí bych tedy podobné blesky spíše nedoporučoval. Naopak jsou v poslední době velmi oblíbené jako přenosná a levná dálkově odpalovaná záblesková světla pro aranžovanou fotografii.

  Bohužel tedy i zde platí, že za málo peněz nebývá příliš muziky. Pro pohodlnou práci s bleskem je určitě výrazně lepší blesk přímo od výrobce fotoaparátu (nebo přinejmenším alespoň s plnou podporou spolupráce s tělem od třetích výrobců jako je Metz nebo Sigma), ale takové řešení je pochopitelně citelně dražší.

  Odpovědět

Napsat komentář