Sony Alpha 100

Tamara Otradovcová

Dobrý den, mám zrcadlovku Sony Alpha 100 a uvažuji o koupi jejího nástupce, ráda bych ale měla možnost dál používat objektivy, které už k ní mám. Poradíte?

2 komentáře u „Sony Alpha 100“

  1. Odpověď redakce

    Dobrý den, pokud používáte objektivy Minolta/Sony, které fungují na Sony Alpha 100, neměl by, pokud vím, s kompatibilitou na novějších tělech být problém. Potíže se systémem SLT byly hlášeny u objektivů Sigma, kde výrobce přislíbil nápravu zdarma pro objektivy vyrobené/zakoupené v poslední době (podrobnosti na http://www.sigma-photo.co.jp/english/news/info_100910.htm). Protože tu tedy jisté riziko nekompatibility je, doporučoval bych před koupí ověřit funkčnost objektivů (zejména jiných výrobců než je Sony) otestovat v nějakém kamenném obchodě.

    Odpovědět
  2. objektivy Minolta,Sony

    všechny objektivy z Alphy A 100 budou fungovat na vyšších typech Alpha bez problému.Je třeba si však uvědomit, že na ty vyšší typy je lépe používat lepší a tudíž dražží objektivy jinak se moc nevyužije možnosti těla. Osobně jsem zastáncem teorie -horší tělo ,ale výtečný objektiv. Ve Vašem případě to může být však obráceně.

    Odpovědět

Napsat komentář