objektiv

Koutník M.

Dobrý den.Mám doma objektiv AF zoom 28-100 mm 1:3.5(22)-5.6 D z analogu Minolta Dynax 40D a zajímalo by mě,jestli by šel použít na Canon EOS 450D.Jsem úplný začátečník (možná se ptám úplně hloupě,v tom případě se omlouvám).Děkuji Koutník.

1 komentář u „objektiv“

  1. Odpověď redakce

    Dobrý den, konstrukce zrcadlovek Canon sice technicky umožňuje s pomocí patřičných redukcí mechanické nasazení objektivů většiny ostatních výrobců, ale díky tomu, že objektiv nebude s tělem nijak spolupracovat, je takové využití velmi nepohodlné a omezené. Pro alespoň základní fotografické možnosti by navíc musel být nasazený objektiv vybaven kroužkem pro ovládání clony, což u Minolty neplatí. Pro běžné použití je tato kombinace nepoužitelná a nedává smysl se o ní pokoušet.

    Podobná netradiční spojení se používají spíše ve výjimečných případech, například pokud se jedná o speciální objektiv, který nemá odpovídající ekvivalent v modelové řadě výrobce zrcadlovky. Poměrně známým případem byla tvorba animovaného filmu Mrtvá nevěsta Tima Burtona, kdy tvůrci použili pro snímání jednotlivých políček fázové animace digitální zrcadlovku Canon EOS 1D Mark II a objektivy značky Nikon. Fotoaparát Canon byl vybrán pro svou tehdy bezkonkurenční obrazovou kvalitu, ale studio chtělo využít již vlastněné objektivy Nikon v ceně okolo 90000 dolarů.

    Odpovědět

Napsat komentář