Canon EOS Elan 7

Tomáš

Dobrý den.
Používám Canon EOS 40D + objektivy Canon EF 50mm f/1.8 II, Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM, Canon EF 400 mm f/5.6L USM a chtěl bych fotit také na kinofilm. Mám možnost bazarově zakoupit Canon EOS Elan 7. Myslíte, že bude vhodný pro tyto ojektivy (jedná se mi hlavně o ohnisho 4OOmm-vinětace, pohotovost) nebo raději shánět dál nějaký jiný? Cena Canon EOS Elan 7 jež mohu zakoupit je 5000Kč.
Díky moc.

1 komentář u „Canon EOS Elan 7“

 1. Odpověď redakce

  Dobrý den,

  všechny Vámi vyjmenované objektivy byly primárně vyvinuty pro kinofilm a jsou tedy na moderním kinofilmovém těle použitelné.

  Co se týká jmenovaného Canonu Elan 7 (EOS 30/EOS 33) – jedná se o předposlední model kinofilmové zrcadlovky (z něj vycházela EOS 30V/33V), který Canon v poloprofesionálním segmentu vyráběl. V tomto případě bych se jakékoli nekompatibility nebál. Pokud vím, tak jediný vážnější problém této řady byla značná odchylka měření u objektivů bez elektroniky, typicky objektivy s M42 používané přes redukci – to opravdu není Váš případ.

  Samozřejmě při nákupu “ojetého” těla je dobrá určitá obezřetnost a fotoaparát důkladně prohlédnout, vyzkoušet všechny ovládací prvky, zjistit, zda na něm nejsou mechanické vady, stav dráhy filmu, hladký chod zrcátka i závěrky atp.

  Přeji hezký den a dobré světlo.

  Pavel Kutina

  Odpovědět

Napsat komentář