Vyrovnávací paměť

Jana Míšková

Dobrý den
Mám Canon EOS 450D a chtěla bych si pořídit ještě jeden model. Uvažuji o Canon EOS 60D. Na internetu jsem si četla test na tento přístroj a píšou tam, že oproti předchozímu modelu 50D má menší vyrovnávací paměť. Jako laik nevím co to znamená a co si mám pod touto funkcí představit a zda ji vůbec využiju. Fotím především sportovní akce. Myslíte že je tento model pro mne vhodný, případně jaký model by jste mi doporučili? Děkuji za odpověď. S pozdravem Jana Míšková

1 komentář u „Vyrovnávací paměť“

  1. Odpověď redakce

    Vyrovnávací paměť je jakýsi “mezistupeň” mezi procesorem přístroje a paměťovou kartou. Její plné využití nastává při sériovém snímání, kdy přístroj produkuje data rychleji, než se zapisují na kartu.
    Pokud tedy fotografujete sport a sériové snímání používáte, pak byste se právě o velikost vyrovnávací paměti měla zajímat a pořídit si přístroj, který ji má co největší, jelikož pak budete moci fotografovat delší série bez zpomalení přístroje, resp. ukládání dat. Zmenšení paměti není ale nijak drastické a pokud Vám dosud vyhovoval EOS 450D, s 60D problém mít nebudete. Tento model je z vyšší řady a nabízí vyšší mechanickou i provozní odolnost.

    MS#

    Odpovědět

Napsat komentář