Fotoaparát do 2000.- na slušné makro

Standa

Dobrý den,
koupil jsem si fotoaparát olympus fe 4000 až pak jsem zjstil že olympusy mají slabé čočky. Byl jsem v obchodě, který mám zde kousek a paní mi doporučila Canon PowerShot A800 myslíte si, že tento fotoaparát je dost vhodný nebo je v této cenové kategorii ještě lepší? Koukal jsem na Samsung ES73, který prý vyhrál 3. místo ve kvalitě fotek, ale nevím jak na tom je s makrem. Za další mohl byste prosím porovnat zaostření značek Sony, Samsung, Canon na makru, popřípadě vybrat nejlepší model pro makro?
Moc děkuji , už si nevím rady

1 komentář u „Fotoaparát do 2000.- na slušné makro“

 1. Odpověď redakce

  Makro není dáno žádnými “slabými” nebo “silnými” čočkami, ale mechanickou a optickou schopností objektivu zaostřit na dostatečně malou vzdálenost. Proto si stanovte cenový strop a porovnejte minimální zaostřovací vzdálenost (uvádí se v cm, případně v technických parametrech je “makro od… x cm”.
  Otázka značky přístroje je v této cenové hladině, tj. v naprostém low-endu, zcela podružná, protože přístroje kolem 2000 Kč jsou víceméně všechny stejné a jejich obrazový výstup nebude nikdy nijak extra kvalitní (byť samozřejmě toto je dost relativní měřítko).

  Soutěží typu “3. místo v kvalitě fotek” je 12 do tuctu a většinou jsou to spíš marketingové záležitosti; dost dobře totiž nelze porovnávat “kvalitu fotek” obecně, vždy záleží na situaci, světelných podmínkách apod. Jediné zcela platné pravidlo je to, že za stejné peníze dostanete od všech výrobců víceméně totéž – proto si vyberte přístroj podle minimální vzdálenosti zaostření a máte vystaráno. Klidně to může být Canon PowerShot A800 nebo také něco docela jiného, protože nabídka levných kompaktů je takřka neomezená, žádný nijak extra nevybočuje z řady a navíc se modely mění téměř ze dne na den.

  MS#

  Odpovědět

Napsat komentář