Může Cenon 5d Mark II snímat déle než 30 sekund?

mattys3k

Může Cenon 5d Mark II snímat déle než 30 sekund?

2 komentáře u „Může Cenon 5d Mark II snímat déle než 30 sekund?“

 1. Odpověď redakce

  Dobrý den.

  Může, stejne jako dnes téměř každá digitální zrcadlovka, i v mnohem levnějších výrobních řadách.

  To, že ve specifikacích máte označenu závěrku v rozsahu od 30 vteřin pouze znamená, že v režimech automatické expozice s prioritou clony nebo času (Av, Tv) fotaparát bude počítat expozici a fotografovat tímto nejdelším časem, tedy 30 vteřin.

  Pro delší časy se používá režim B (bulb), který má i tato zrcadlovka, k použití potřebujete pouze dálkovou spoušť, jíž závěrku zablokujete, abyste nemusel spoušť držet stále zmáčknutou.

  Podrobně je režim popsán třeba zde:
  http://www.dpreview.com/reviews/canoneos5dmarkii/page8.asp

  Odpovědět
 2. C 5D mark II

  Pokud si někdo koupí takovýto přístroj, tak bych předpokládal elementární znalosti digitálního snímání. Tzn. režim Bulb je trvalé otevření závěrky. Druhá věc, kterou řeší kdejakej uživatel je šum právě při dlouhých expozicích, ale i ten je díky uživatelskému nastavení řešitelný funkcí long exposure noise reduction => pokud tuto funkci aktivujete, můžete v podstatě snímat jak dlouhou dobu chcete, protože fotoaparát po expozici odečítá tzv. darkframe (temný snímek), aby došlo k eliminaci rušivého šumu. Pro příklad budete exponovat 40 s, fotoaparát ale po uplynutí 40 s zavře závěrku, nicméně ještě dalších 40 s pracuje, kdy odečítá darkframe se stejně dlouhou expoziční dobou.

  Odpovědět

Napsat komentář